Potrzebujesz pomocy? Może nie masz czasu?

Zamówienie możesz złożyć telefonicznie: 533 342 489 (pn.-pt. w godz. 8:00-16:00) lub mailowo: kontakt@mojcatering.com 

Dieta Ketogeniczna

Smaczna i zdrowa dieta pudełkowa

Dieta pudełkowa powinna być dopasowana do Twojego stylu życia i Twoich preferencji żywieniowych. Stosowana przez długi okres czasu pozwoli Ci osiągnąć idealną wagę, czuć się zdrowo i lekko.

Dostawa

Już do ponad 2000 miast

Obsługa 24h

Zamawiaj całą dobę

Opakowanie

Torby papierowe

Promocje

Skorzystaj ze zniżek

Płatności

Natychmiastowo

Ochrona

Dbamy o dane

*

Dieta Ketogeniczna

dieta ketogeniczna

Dieta składa się z:

Zgodnie z piramidą IŻŻ (Instytutu Żywności i Żywienia).

20 % Z BIAŁKA

75 % Z TŁUSZCZU

5 % Z WĘGLOWODANÓW

ILOŚĆ POSIŁKÓW DO WYBORU: 45

RODZAJ DIETY: MIĘSNA, WEGETARIAŃSKA

ILOŚĆ KILOKALORII DO WYBORU: 1500, 2000, 2500 KCAL

Dieta Ketogeniczna to sposób odżywiania dla świadomych ludzi. Jest ratunkiem przy odchudzaniu i wielu schorzeniach zdrowotnych, takich jak zespół jelita drażliwego, bóle głowy czy nawet nowotwory. Dzięki ograniczeniu węglowodanów (w naszej diecie 5%) i zastąpieniu ich tłuszczem (75%) przy spożyciu normalnej ilości białek (20%) organizm zaczyna wytwarzać ketony. To nie jedna z „modnych” diet, a sposób na życie.

WAŻNE!

Jeżeli masz problem z wyliczeniem kaloryczności diety – napisz do nas maila. Zawsze możesz liczyć na nasze wsparcie.

Codziennie świeżo i pysznie

Sprawdź wszyskie nasze diety

Dieta ketogeniczna

Z czym kojarzy Ci się dieta ketogeniczna? Jeśli z nisko węglowodanowym, średnio białkowym i wysoko tłuszczowym sposobem komponowania posiłków to jak najbardziej masz rację! Dieta keto w ostatnich latach zyskała swoje grono zwolenników. Wynika to głównie z benefitów, jakie niesie za sobą stosowanie jej reguł. Istnieje kilka wersji diety ketogenicznej, jednak najbardziej zbadaną i polecaną jest wersja standardowa. Pierwsze wzmianki o walorach tego sposobu odżywiania pochodzą już z 1921 roku! Wtedy dieta ketogeniczna była uznawana za dietę leczniczą przy niektórych chorobach. Dla kogo przejście na dietę ketogeniczna będzie więc dobrym wyborem? Czy jest to sposób odżywiania, który można stosować bez konsultacji lekarskiej? Jakie są najważniejsze reguły diety keto? Zapraszamy do lektury!

Na czym polega dieta keto?

Dieta ketogeniczna to dieta o bardzo niskiej zawartości węglowodanów i wysokiej zawartości tłuszczu, podział makroskładników wygląda następująco: 55-60% tłuszczu, 30-35% białka i 5-10% węglowodanów (około 20-50 g dziennie). Dzięki przestrzeganiu powyższego makra zmienia się sposób pozyskiwania energii przez nasz organizm – zamiast z glukozy, energia pozyskiwana jest z ciał ketonowych, które wytwarzane są z tłuszczu. Dzieje się tak, ponieważ ilość glukozy, jaką sobie dostarczamy, jest zbyt mała, aby organizm mógł wytworzyć z niej potrzebną do funkcjonowania energię. Stan, w którym organizm wykorzystuje tłuszcz jako paliwo zamiast węglowodanów, określany jest jako ketoza.

To właśnie przestrzeganie restrykcji diety ketogenicznej jest najskuteczniejszym sposobem na wprowadzenie naszego organizmu w stan ketozy. Jeśli decydujesz się na samodzielne prowadzenie diety ketogenicznej, to koniecznie musisz skorzystać z pomocy specjalnych aplikacji, które pozwolą Ci monitorować dokładne makro Twoich posiłków. Bardzo ważnie jest nie tylko ograniczenie węglowodanów, ale też spożywanie dobrych jakościowo tłuszczy – powinny być one odpowiednio zbilansowane pod względem kwasów tłuszczowych nasyconych oraz jedno i wielonienascynych. Należy zwrócić uwagę na odpowiednią ilość białka! Jeśli jest ono spożywane w zbyt dużych ilościach, to może zostać przekształcone w glukozę, co z kolei może znacznie spowalniać wejście w stan ketozy. Czas przejścia w stan ketozy uzależniony jest od warunków każdego organizmu, jednak zazwyczaj trwa od 2 do 4 tygodni. Dostępne są testy krwi, moczu i oddechu, które mogą pomóc w ustaleniu, czy Twój organizm znajduje się już w ketozie. Jednak jeśli w baczny sposób będziesz obserwować swój organizm, to niektóre objawy mogą wskazywać na przejście w stan ketozy, zaliczają się do nich:

• zwiększone pragnienie,

• suchość w ustach,

• często oddawanie moczu,

• zmniejszenie głodu lub apetytu.

Dla kogo jest Dieta ketogeniczna?

Każda dieta ma swoje plusy i minusy – dlatego przed wyborem diety ketogenicznej koniecznie zapoznaj się z informacji na temat zaleceń diety! Dieta ketogeniczna stosowana jest w leczeniu niektórych chorób takich jak padaczka (szczególnie u dzieci), choroba Alzheimera, zespół Parkinsona, czy cukrzyca typu II (chyba że często występuje u Ciebie stan hipoglikemii). Zastosowanie diety ketogenicznej może pomóc w obniżeniu poziomu insuliny, która odgrywa kluczową rolę w zespole policystycznych jajników. Obecnie prowadzonych jest wiele badań dotyczących zastosowania diety keto w przypadku różnych chorób, chociażby nowotworowych. Jednak jeśli współistnieją u Ciebie jakiekolwiek choroby, to pamiętaj, aby skonsultować wybór diety z lekarzem.

Dieta ketogeniczna a odchudzanie

Wprowadzenie organizmu w stan ketozy jest skutecznym sposobem na utratę wagi. Często uważa się, że dieta keto dla osób, które chcą schudnąć, jest lepszym wyborem niż dieta niskotłuszczowa – w przypadku pierwszej z diet hamowane jest uczucie głodu, natomiast w przypadku drugiej nie. Ograniczając węglowodany, zmniejszysz również cukier i proste, rafinowane węglowodany, co oznacza stabilniejsze źródło energii dla Twojego organizmu – w związku z tym, osoby na diecie ketogenicznej nie mają silnych napadów głodu i nie muszą podjadać pomiędzy posiłkami.

Kto nie powinien wybierać diety ketogenicznej?

Czy dieta ketogeniczna może być niebezpieczna? Z pewnością nie jest to sposób odżywiana odpowiedni dla każdego. Jeśli cierpisz na cukrzycę typu I, zaburzenia w funkcjonowaniu nerek, wątroby czy trzustki, kamice nerek lub dróg żółciowych, hipoglikemia o niewiadomym pochodzeniu, miażdżyce to skonsultuj wybór diety ze swoim lekarzem.
Metabolizm ciał ketonowych odbywa się głównie w wątrobie, trzustce i nerkach, dlatego w przypadku występowania zaburzeń ich pracy, dieta ketogeniczna może być dla nich zbyt dużym obciążeniem.

Należy również zwrócić uwagę na to, że dieta ketogeniczna wiąże się z wykluczeniem niektórych produktów spożywczych, w związku z czym konieczne jest ich zastąpienie. Jeśli nie lubisz spędzać czasu w kuchni, to dieta ketogeniczna może nie być najlepszym rozwiązaniem, chyba że zdecydujesz się na wersję pudełkową diety ketogenicznej. Naszą propozycję znajdziesz tutaj.
Przed rozpoczęciem diety ketogenicznej można również wykonać podstawowe badania laboratoryjne, dzięki którym upewnisz się, czy Twój organizm poradzi sobie z produkcją ciał ketonowych. Do badań można zaliczyć:

• Morfologię krwi

• Lipidogram (badanie obejmujące cholesterol całkowity, cholesterol ldl, cholesterol hdl i trójglicerydy),

• Ocenę poziomu enzymów wątropowych (aspat, alat),

• Ocenę poziomu glukozy (na czczo),

• Oznaczenie stężenia kreatyniny w surowicy krwi.

Adaptacja keto – na czym polega?

Keto-adaptacja (czasami nazywana również adaptacją tłuszczową) to proces, przez który przechodzi twoje ciało w diecie ketogenicznej. Adaptacja zaczyna się w momencie, kiedy zapasy zmagazynowanej glukozy ulegną wyczerpaniu, dlatego tak ważne jest przestrzeganie ilości węglowodanów i białka na początku diety ketogeniczne.

Należy jednak zwrócić uwagę na to, że osiągnięcie stanu ketozy nie należy do najprzyjemniejszych doświadczeniem i często wiąże się ze skutkami ubocznymi. Głównym skutkiem ubocznym diety ketogenicznej jest tak zwana „grypa keto”, która objawia się osłabieniem, zmęczeniem, zawrotami i bólami głowy, drażliwością, nudnościami, skurczami mięśni. Zazwyczaj tego typu objawy towarzyszą w pierwszych dwóch tygodniach keto-adaptacji, dlatego w tym czasie lepiej nie decydować się na intensywne treningi.

Proces keto-adaptacji rozpoczyna się już po kilku dniach od wprowadzenia diety, następnie po 10-14 dniach od jej rozpoczęcia odczuwalne są jej pozytywne efekty – większa ilość energii i lepsza koncentracja. Po około 16-30 dniach Twój organizm znajdzie się już w stanie ketozy – zaczniesz odczuwać znacznie mniejsze uczucie łaknienia i pragnienia oraz przyrost energii.

Jak pomóc sobie w keto-adaptacji?

NIE OBCIĄŻAJ TWOJEGO CIAŁA – przez kilka pierwszych tygodni keto-adaptacji pozwól swojemu ciału na więcej odpoczynku! Nie obciążaj go ciężkimi treningami.

PIJ WODĘ – w trakcie adaptacji stracisz sporo wody, dlatego pamiętaj o regularnym dostarczaniu jej do Twojego organizmu. Świetnym sposobem będzie picie wody z odrobiną soli – dzięki temu jednocześnie uzupełnisz poziom sodu.

ZERO KALORYCZNE – zmiana źródła energii jest już wystarczającym obciążeniem dla Twojego organizmu, dlatego zrezygnuj z bycia w deficycie kalorycznym w keto-adaptacji.

Dieta ketogeniczna jest dobrym pomysłem dla zabieganych. Wymaga umiejętnego planowania i przyrządzania posiłków, obliczania ich marka. Dla osób zabieganych najlepszym wyjściem będzie ketogeniczna dieta pudełkowa, którą możecie znaleźć w ofercie MÓJ CATERING. Jak wszystkie nasze diety, również i ta, została opracowana we współpracy z dietetykami i szefami kuchni.

Sprawdź, czy dojeżdżamy do Twojego miasta

Jesteś zdeterminowany i pewny? Chcesz dołączyć do grona naszych zadowolonych klientów i skorzystać z cateringu dietetycznego? To świetnie, teraz tylko ostatnia kwestia. Jeżeli już wiesz, dlaczego warto wybrać Dietę Ketogeniczną, przeanalizowałeś także dostępne warianty kaloryczne oraz wiesz, ile posiłków dziennie Cię interesuje, sprawdź jeszcze, czy dojeżdżamy do Twojego miasta. W razie jakichkolwiek wątpliwości zachęcamy Cię również do kontaktu, odpowiemy na pytania i rozwiejemy ewentualne wątpliwości.

Kaloryczność: 1500, 2000, 2500 kcal

Top

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptat accusantium doloremque laudantium. Sed ut